21.010.10 - FUEGO - Flint lighter
0,20 € +DDV
| Stock |
14.190 |
Basic information
| Code | 21.010.10 |
| Model | FUEGO |
| Description | The FUEGO flint lighter is a classic and reliable promotional model suitable for everyday use. Its simple design and functionality make it a practical solution for large-scale campaigns and wide distribution. Key features: Flint lighter • Material: ABS • Soft flame • Refillable • Certified: EN 13869 - safety standard (child-resistant protection) • Certified: ISO 9994 - safety standard for lighters |
| Brand | ITEK |
| Color | Black |
| Dimension | 7.8 x 2.3 x 1.1 cm |
| Package | 1000/50 |
| Net weight | 0.02 kg |
| Print type | Screen printing, Pad printing, Digital printing |
| Material | Plastic, Plastika |
| Product type | Flint |
| Bar code | 8605040094525 |
Print information
Logistic info
| Pieces per carton | 1000 pieces |
| Carton dimensions dimenzije | 0.44 x 0.27 x 0.27 m |
| Carton gross weight | 16.97 kg |
| Carton volume | 0.03 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 961320000000 |
Related products
close


