53.032.10 - BAKI - Bucket hat, washed
2,73 € +DDV
| Stock |
4.765 |
Basic information
| Code | 53.032.10 |
| Model | BAKI |
| Description | The BAKI bucket hat is made of 100% cotton and features a washed effect that creates a distinctive vintage look. The heavier brushed twill provides structure and durability, while the modern design makes it suitable for everyday wear and promotional use. Key features: Bucket hat • Main fabric: 100% cotton • Heavier brushed twill • Washed effect • Vintage look • Head circumference: 58 cm • Modern style |
| Brand | EXPLODE |
| Color | Black |
| Package | 150/25/1 |
| Net weight | 0.07 kg |
| Composition | 100% cotton |
| Print type | Transfer printing, Embroidery |
| Material | Cotton, Bombaž |
| Gender | Unisex |
| Bar code | 8605073860760 |
Print information
Logistic info
| Pieces per carton | 150 pieces |
| Carton dimensions dimenzije | 0.6 x 0.41 x 0.35 m |
| Carton gross weight | 11.16 kg |
| Carton volume | 0.09 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 650500300000 |
Related products
close

