Basic information
| Code | 20.069.10 |
| Model | LUSS SOFT |
| Description | The LUSS SOFT electronic lighter features a soft-touch finish for a comfortable grip and modern appearance, making it an attractive promotional product. Key features: Electronic lighter • ABS • Soft flame • Refillable • Soft-touch finish • Certified: EN 13869 - safety standard (child-resistant protection) • Certified: ISO 9994 - safety standard for lighters |
| Brand | ITEK |
| Color | Black |
| Dimension | 6.3 x 3.5 x 1.4 cm |
| Package | 600/30 |
| Net weight | 0.02 kg |
| Print type | Digital printing |
| Additional equipment | Soft touch |
| Material | Plastic, Plastika |
| Product type | Electronic |
| Bar code | 8605040022795 |
Print information
Logistic info
| Pieces per carton | 600 pieces |
| Carton dimensions dimenzije | 0.389 x 0.358 x 0.215 m |
| Carton gross weight | 13.86 kg |
| Carton volume | 0.03 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 961320000000 |



