38.215.10 - BARACUDA 2 10PD - Magnetic universal travel charger / power bank, 10.000 mAh, PD 20W
49,62 € +DDV
| Stock |
1.872 |
Basic information
| Code | 38.215.10 |
| Model | BARACUDA 2 10PD |
| Description | BARACUDA 2 10PD universal travel charger and power bank (PD 20W) is a compact and practical charging solution for travel, business, and everyday use. Featuring built-in Type-C and Lightning cables, it allows fast and convenient charging of multiple devices without the need for extra cables. With PD 20W fast charging, an integrated power bank, and support for magnetic wireless charging, BARACUDA 2 10PD ensures reliable power wherever you go. Global adapters make it ideal for international travel, while its compact and lightweight design makes it easy to pack and carry. Specifications: Battery capacity: 10.000 mAh (38.5 Wh @ 3.85 V) • AC input: 100–240 V AC, 50/60 Hz, 0.3 A (max) • Type-C input: PD 18 W max • Type-C output: PD 20 W max • USB-A output: up to 22.5 W max • Type-C cable output: PD 20 W max • Lightning cable output: 12 W max • Wireless charging output: 15 W max (2.5 W for Apple Watch) • Adapter mode output: 10 W max • Integrated Type-C and Lightning charging cables Luxury package contains: BARACUDA 2 10PD universal travel charger • Adapters: EU, AU, UK • User manual |
| Brand | PIXO |
| Color | Black |
| Dimension | 8.4 x 8.4 x 3.2 cm |
| Package | 16/1 |
| Net weight | 0.49 kg |
| Print type | Digital printing |
| Additional equipment | Magnet, Gift box, Wireless charging, Fast charging |
| Material | Plastic, Plastika |
| Product type | Type-C output, USB output, Type-C input |
| Bar code | 8605073823994 |
Print information
Logistic info
| Pieces per carton | 16 pieces |
| Carton dimensions dimenzije | 0.41 x 0.26 x 0.24 m |
| Carton gross weight | 8.36 kg |
| Carton volume | 0.03 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 850760009000 |
Related products
38.161
BARACUDA PRO
Magnetic universal travel charger / laptop power bank, 15.000 mAh, PD 65W
81,55 € +DDV
Upcoming arrival
close
38.216
EDISON 10PD 35W
Magnetic universal travel charger / power bank, 10.000 mAh, PD 35W
55,15 € +DDV
Upcoming arrival
close


